האם מתח יכול לגרום לנשירת שיער?

נשירת שער

רבים מהגברים שעוברים סדרת טיפולים שואלים, האם מתח הוא גורם מכריע באיבוד שיער? יש הנחה בעלת דעות חלוקות, כי מתח נפשי גורם לשיער לשנות את הצבע ללבן.  אבל האם מתח יכול לגרום לנשירה ואיבוד שיער? גם כאן, הדעות חלוקות, אך תלוי כמובן, באיזו רמה של מתח מדובר ובאיזה סוג של מתח.

מה המקור למתח שלך?

קודם כל, רצוי לבחון מהם הגורמים למתח אשר מובילים לאיבוד שיער.

יש מגוון מצבי מתח, אשר יכולים לגרום לאיבוד שיער בגוף האדם. הגורם הנפוץ והמוכר ביותר למתח, הוא מתח נפשי הקשור למקרים כמו:

  • לחץ מניתוח
  • תזונה לקויה ולא מאוזנת
  • התמודדות עם מחלה

 

בכל אחד מהגורמים הללו, יש מגוון רגשות אשר משפיעים על איבוד שיער. כיוון שאלו נושאים שקיימת בהם רמת מתח גבוהה. האם כל מתח גורם לנשירת שיער? אם לדוגמא, יש לך דד ליין לסיום פרויקט, או פגישה חשובה, סביר להניח שרמות המתח סביב הנושאים הללו הם נמוכים, ולכן הם לא יגרמו לנשירת שיער. אתי גל, מומחית להדמיית שיער בשיטת מיקרופיגמנטציה, מאמינה, שרמות כאלו של מתח, לא יגרמו לך לאבד את השיער.

דווקא תופעות כגון חוסר תיאבון או חוסר בויטמינים, דיכאון או חוסר בשינה, יכולים להגביר את איבוד השיער. לכן, המצב הרגשי הוא גורם מכריע, כיוון שמתי שהוא הרגש משפיע יעל המצב הפיזי, כמו כעס שמוביל לחוסר שינה, וחוסר שינה שמוביל לאיבוד שיער.

כיצד מתח משפיע על השיער?

במשפט אחד, חוסר איזון. מתח יוצר השפעה על השיער במגוון דרכים כשמדובר על חוסר איזון. יש מצבים של חוסר איזון רגשי, פיזי והורמונלי. מכירים את ההרגשה שאתם רוצים למשוך לעצמכם את השערות מהראש? מדובר כאן על מצב רגשי של מתח, שממנו אנו חווים חוסר איזון. עוד מצב שהמתח יוצר, הוא האטה בצמיחת השיער ומערכת החיסון שתוקפת את זקיקי השיער, ואז גורמת לאיבוד השיער.

בכל מקרה של מתח שאתה סובל ממנו, בין אם מדובר במתח רגשי או פיזי, חשוב לזכור, שלא מדובר בתקופה קבועה. דברים תמיד משתנים ומשתפרים לטובה. הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שהשליטה במתח היא בידיך, על ידי כך, תוכל לסייע בריפוי נשירת השיער. אם כתוצאה ממתח, אתה שם לב לנשירת שיער מוגברת, זה יהיה הזמן הנכון לגשת לרופא ולבקש עצה.  

לקביעת שיחת ייעוץ לטיפול בהדמיית שיער בקליניקה של אתי גל, התקשר ל: 052-2258367